ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Уряд планує з 1 липня підняти ціни на пальне.

опубліковано : 28.05.2024


Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу – збільшити ставки акцизного податку на пальне.


Зазначається, що підвищити акцизи пропонують на всі види пального: бензин, дизель й автомобільний газ. Процес розтягнеться на 4 роки – розпочнеться улітку, а завершиться до кінця 2027 року. Перший етап стартує 1 липня, далі цифри переглядатимуть щороку з 1 січня. У підсумку податок на бензин зросте в понад 1,5 раза, солярки – більш ніж удвічі. А найдужче збільшення акцизу може чекати на автомобільний газ – уп’ятеро.


«Акциз підвищуватиметься поступово. Тобто з 1 липня можна очікувати збільшення ціни на пальне приблизно на гривню на всі його види. Якщо ж говорити про сумарне підвищення за весь період, то ціна на бензин збільшиться приблизно на 7 грн/л, а дизельне пальне – на 9 грн. Але тут можна говорити лише про збільшення податкової частки в ціні», – вважає директор Консалтингової групи А95 Сергій Куюн.


Підвищення акцизів не оминути, переконують в уряді й називають головну причину: податкові збори в Україні намагаються зрівняти з європейськими. І це не забаганка, а реальна вимога для вступу України до ЄС.

Зауважується, що якщо Верховна Рада проголосує за пропозицію уряду, то перший етап підвищення цін на пальне припаде саме на початок жнив. І це матиме наслідки для аграріїв, які не можуть зробити запас. Адже, зокрема, склади пального можуть стати ціллю для російських ударів.


«Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 грн. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5%. Липень – це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати, й цю ціну доведеться закласти в товар», – розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.


lb.ua
ЦІКАВО :

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Блог Червонограда | Головна