ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

Пенсіонерку із Червонограда судитимуть за антидержавні вислови на громадських зборах.

опубліковано : 04.07.2024Мешканку Червонограда п. Світлану судитимуть за антидержавні висловлювання на зборах щодо перейменування міста, які відбулися в місцевому Народному домі в жовтні 2023 року. Виступаючи з трибуни, Світала Марко заявила, що державні органи та символи України є нелегітимними.


67-річна пенсіонерка Світлана Марко під час громадського обговорення виступила проти ініціативи щодо перейменування Червонограда в рамках декомунізації. При цьому вона заявила, що Радянський Союз не перестав існувати, а Верховна Рада України та інші органи влади – нелегітимні, тому не мають права ухвалювати рішення щодо зміни назви міста.

«Так, ми за них голосували, але вони не набули правосуб’єктності, вони не мають права приймати того рішення. Зміна назви міста – справа місцевого значення, і тільки ми на загальних зборах жителів, людей маємо право вирішувати – змінювати назву чи ні, а ніяка «верховна зрада», ніякий кабмін. Все, що вони поприймали до сьогоднішнього дня, всі їхні захцянки без гербової печатки – фікція», – заявила Світлана Марко.

Її слова, присутні підтримали оплесками. Такі заяви учасниці зборів зафіксував на відео депутат Червоноградської райради, місцевий активіст Олександр Клімов. Відео, яке поширилося в соцмережах, підхопили російські пропагандисти.


На антидержавні висловлювання мешканки Червонограда зреагувала СБУ. За цим фактом було відкрите кримінальне провадження за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. (ст. 161 ККУ), Світлані Марко оголосили підозру. Максимальне покарання, передбачене згаданою статтею, – вісім років позбавлення волі.

У СБУ Львівщини повідомили, що розслідування справи завершили, наприкінці червня матеріали скерували до Червоноградського міського суду, який вже призначив її до розгляду.

Нагадаємо, на початку жовтня під час громадського обговорення присутні мешканці виступили проти зміни назви Червонограда, запропонувавши перейменувати його на Червоноград. Депутати Червоноградської міської ради не дійшли згоди щодо розгляду питання про звернення до парламенту з приводу перейменування міста, тому рішення прийматиме Верховна Рада.


За матеріалами zaxid.net

ЦІКАВО :
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Новини | Головна