ЗВЕРНИ УВАГУ


КУРС ВАЛЮТ

ОПИТУВАННЯ, ТЕСТИ


02.05.2019

Чи потрібний у Червонограді скейт-парк?


15.04.2018

Пройди легкий, цікавий та водночас з хитринкою тест з англійської мови.


17.03.2018

Давайте перевіримо, чи добре Ви знаєте породи собак? (Тест)


18.10.2017

Опитування: де у Червонограді найсмачніша піца?


26.04.2017

ТЕСТ: а Ви добре знаєте місцевий говір?

Більше опитувань →

Цікаві тести →


МИ У ФЕЙСБУЦІ

ОПИТУВАННЯ: Як ви думаєте, чи варто скасувати перехід на літній час в Україні?

опубліковано : 25.03.2018


'Опитування розміщено нище тексту'


Сезонне переведення годинника зараз здається нам усталеною традицією, хоча воно було запроваджено не так вже й давно. Навіщо країни переходять на літній/зимовий час та знущаються з людей...


Сезонний перехід часу відбувається в Україні двічі на рік, у останню неділю березня та жовтня. Зараз в Україні така традиція літнього/зимового часу є звичною, однак ще кілька десятиліть тому такий перехід не використовувався.


Зазначимо, що переведення стрілок годинника двічі на рік поширене у різних країнах світу. Однак і в українців, і в мешканців інших країн кожного року навесні та восени виникають питання у необхідності такого порядку, адже не завжди зрозуміло, для чого змінювати час.


Першою країною, яка запровадила перехід на літній/зимовий час, була Німеччина і сталося це під час Першої світової війни. 30 квітня 1916 року німці пересунули стрілки годинників на годину вперед, а 1 жовтня відвели їх на годину назад. Невдовзі такі ж зміни запровадила військовий противник німців Велика Британія.

19 березня 1918 року Конгрес США запровадив на території країни поділ на часові пояси й застосування літнього часу на період війни. Така пропозиція була внесена з метою заощадження вугілля, яке використовували для генерації електричного струму.


Тож бачимо, що провідні західні країни почали використовувати перехід на літній/зимовий час 100 років тому, це відбувалося в умовах бойових дій і пояснювалось військовими потребами. А саме економією ресурсів, які потрібні для генерування електрики.

У Російській імперії, куди входила частина українських земель, спочатку не відреагували на західні зміни з годинником. Під час революції 1917 року така практика переходу на літній/зимовий час була формально запроваджена рішенням Тимчасового уряду. Однак вона не стала поширеною через швидку зміну політичних умов у період війни 1917-1921 років. Після цього у СРСР довгий час не поверталися до ідеї сезонного переведення стрілок годинника.

Перехід на літній/зимовий час у Радянському Союзі відбувся лише у 1981 році, за десять років до зникнення цієї держави з карти світу. Те, що зараз здається нам усталеною традицією, насправді було впроваджено не так вже й давно.


Зазначимо, що у різних країнах вже кілька десятиліть точаться дискусії щодо доцільності сезонного переведення годинників. З того часу обсяги використання електроенергії зросли у безмежну кількість разів. Головні споживачі електроенергії - міста палять електрику цілодобово і виникає питання, про яку економію тоді йдеться в поточних умовах.


2007 вчені Кембриджського університету у Великій Британії у своїх дослідженнях з’ясували, що перехід на літній час не зменшує, а навпаки стимулює рівень споживання електроенергії.


На загал, виникає враження, що збереження сезонного переведення годинників є лише усталеною суспільною традицією. Не так вже й багато доказів, що державі вдається економити електроенергію завдяки таким змінам часу.


А Ви як думаєте?Пошир для друзів!
ЦІКАВО :


ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС У СОЦМЕРЕЖАХ


сторінка : Голос міста | Головна